Harry Potter jako tajná konspirace?

11. září 2011 v 20:51 | Václav Lupin |  Úvahy
Naprostá hloupost! Do teď nemohu uvěřit tomu, co jsem se náhodou dočetl na jedné české webové stránce. Na to, že ortodoxní křesťané slovně napadají Joanne Rowlingovou a obviňují ji ze satanismu a propagace černé magie, jsme si už jaksi zvykli, ale to, co dotyčný administrátor uvedl, je naprosto přitažené za vlasy. Až moc dobře chápu, proč vystupuje pod přezdívkou Osud. Zřejmě považuje před- určení něco jako nástroj stále se množících spik- nutí, což dokazuje jeho článek. Velice rád bych zde uvedl přímé citace a odkaz na autorovu stránku, abyste se sami přesvědčili na vlastní oči, ale bohužel výslov- ný zákaz a ohánění se autorským právem mi to nedovoluje. A to opět potvrzuje, jak moc se autor obává případných negativních ohlasů.

Ale zpět k jádru věci. Pan Osud se závěreč- nou premiérou posled- ního HP filmu, sepsal působivě dlouhý článek v němž omívá v pod- statě jen několik věcí dokola. Především poukazuje na údajný fakt, že Joanne Rowlingová není autorkou Harryho Pottera! Prý myšlenku o čarodějném učni jí vnuknulo jakési ústředí a ona jen slepě uposlechla. Odhalení pravého autora má nadejít v roce 2014 v Marseille, kde bude zabit jeden z nej- významnějších francouzských právníků. V závěti bude uvedena údajná pravda o autorství a ro- dině bude odkázáno veškeré a bezpochyb závratné jmění.

Mánie kolem tohoto fenoménu je prý spjata se skupinou Beatles a dle jistých náznaků je Harry Potter literární reinkarnací Johna Lennona. Další manipulace s davy má podle pana Osuda dovést několik generací dětí k nové ideologii, která je plná strachu, poslušnosti a závislosti. Žádný náznak lásky v tisícovkách stran a tisícovkách minut prý nelze najít. Jedná se o černou pohádku ne-li mši. Zdá se vám to jako šílené? Tak to máte větší postřeh než samotný autor. Ten si nejspíš nevšiml poselství, které se právě týká lásky, důvěry a statečnosti.

Nicméně, pokud se vám zdá, že nic hloupějšího pan Osud už nemohl vymyslet, tak jste na omylu! Dotyčný se nebál jít ještě dál a označil celou ságu za čiré zlo! To prý nabádá k závislosti a otupuje zdravý rozum tisíců lidí. A to pod taktovkou společnosti Warner Bros., která se údajně snaží, aby každý další film byl temnější než ten předchozí. Cílem je vnuknout lidem přesně to, co považuje za nutné ústředí, jež tajně manipuluje s lidskou myslí!

Stále si myslíte, že dotyčný administrátor má všech pět pohromadě? Já o tom silně pochybuji, ale nechci tímto nikoho urážet. Každý má právo na svůj názor. Cílem tohoto článku především bylo poukázat na lidi, kteří jsou schopni ani ne tak kritiky jako tvorby roztodivných smyšlenek. Dokazuje to jejich pestrou představivost, panickou hrůzu ze spiknutí, ale třeba také úmyslný nesmysl z žertu nebo z nudy. Těžko říct. Nemůžeme jim vidět do hlavy. Dobré ale je o nich vědět, poněvadž i takoví lidé žijí mezi námi.

P.S.: Pokud byste měli zájem přečíst si autorův článek v plném znění, tak napište do komentářů. Přepošlu vám soukromě odkaz.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama