Červenec 2011

Vzkříšení blogu

28. července 2011 v 23:37 | Václav Lupin |  Oznámení
Tak jako Harry Potter přežil smrtící kletbu Avada kedavra, tak i mně se podařilo přežít ono pasivní období, kterým si musí každý bloger jednou projít. V mém případě to bylo již potřetí za uplynulé čtyři roky, kdy jsem vystřídal celkem devět webových stránek na nejrůznějších doménách, z nichž poslední dvě jsou dosud aktivní. Než jsem ale došel k jejich založení, snažil jsem se o zachování jednoho blogu, kam se mi víceméně podařilo přemístit většinu témat z předchozích stránek, jež jsem později zanechal svému osudu. Ani jednou jsem svého rozhodnutí nezalitoval. Zájem vyprchal a s ním i nadšení pro další tvorbu článků. Tedy alespoň tomu tak bylo. Něco se změnilo.


Poprvé se mi zastesklo po bývalém blogu, po SBéčkách a vlídné atmosféře, která byla tak příznačná pro fanouškovský svět Harryho Pottera. Takhle jsem ho znal, takhle jsem si ho pamatoval a ačkoli se ke mně donesly nemilé zvěsti a náctiletým věkem už také neoplývám, přesto jsem se rozhodl vrátit. A proč? Ze spousty důvodů jako například proto, že na mě dolehla tíha nostalgie z konce filmové série, že mi začala chybět milovaná SBéčka (především B, Carolin-e, Gina Grint a Ginger), že se možná snažím, jako samotná autorka, uchovat si v jistém směru dětství a hlavně proto, že láska k Harryho světu a jeho příběhům nikdy nevyprchala. Sice jsem HP blog na dva roky ponechal rozkladu, ale stále jsem četl knížky zas a znovu. Nevím, jak to lépe popsat. V každé knížce se ukrývá báječný svět kouzel, který paní Rowlingová obohatila nejen svojí fantazií, ale také duší. Poskytla čtenářům jedinečnou možnost nahlédnout a vstoupit do zákoutí jindy nevídaných. Proto jsem se vrátil, abych se mohl vzájemně podělit o názory, příspěvky i reakce s ostatními fanoušky, což mi nejspíš chybělo ze všeho nejvíc.


Ale už bylo dost sentimentu. Nadešel čas, abych přešel k organizačním věcem. Co nás tedy čeká?

Tak zaprvé - kompletní změna designu blogu.
Zadruhé - přestavba rubrik včetně galerií + aktualizace.
Zatřetí - přepsání a následné pokračování v tvorbě povídek, jež nesou název Záblesky minulosti.
A začtvrté - obnovení SBéček a přijímání, zveřejnění děl od fanoušků, nebo-li tzv. fan artů.

Možná to na vás působí trochu děsivě, ale o nic nepřijdete. Staré rubriky včetně článků zůstanou zachovány, jen dojde k rozšíření, vymazání nefunkčních videí a pár změnám, které by měly vést k zlepšení kvality blogu. V každém případě, kdybyste někdo měl jakékoliv připomínky, dotazy nebo nápady, můžete napsat do komentářů nebo na email, který bude brzy uveden pod ikonou soví pošty. Prozatím vás všechny prosím o trpělivost. V následujících několika dnech bude tady strašný zmatek, avšak jak jsem napsal výše, přestavba blogu je více než nutná. Budu se snažit vás nezklamat, ba naopak, příjemně překvapit, tak mi držte palce, ať to vyjde. Zatím se mějte a užívejte letních dnů.

S pozdravem

Váš Václav Lupin