Jason Isaacs alias plukovník William Tavington

26. srpna 2008 v 16:50 | Václav Lupin |  Herci z HP v jiných filmech

Benjamin Martin je farmář, který se snaží svoji rodinu zoufale chránit před hrůzami koloniální války. Avšak jeden z jeho synů se nechá naverbovat a stejnou touhu skrývá i jeho mladší bratr Thomas. Tomu se snaží ale Benjamin zabránit. Nechce přijít o všechny své syny. To ale sámnetuší, že právě to se za nedlouho stane. Gabriel nakonec skončí v zajetí anglické armády. Jeho bratr Thomas se ho pokusí zachránit, ale vůdce dragonské jízdy, jistý plukovník William Tavington ho nemilosrdně zastřelí před zraky jeho otce a sester. Jejich jediné útočiště - jejich domov, angličané vypálí do základu a Benjamin si uvědomí, že jiné cesty už není. Své dcery ukryje u své dobré známé Charlotte a s kluky se vydává na záchrannou akci. Je více než odhodlán Gabriela zachránit. Což se mu také podaří. Stejně jako jeho syn, tak i on teď má v plánu učinit jediné. Svrhnout anglickou krutovládu a obnovit v Americe svobodu a samostanost. Ta ovšem si vezme svoji daň. Při jedné z dalších akcí proti koruně se vše zvrtne. Plukovník Tavignton nastraží na domobranu vskutku důmyslnou past. A při té příležitosti zcela zbaběle a podle zabije i Benjaminova syna Gabriela. To v Martinovi rozdmíchá touhu po pomstě, která nakonec bude ukojena v závěrečné bitvě, kde se on a Tavington střenou proti sobě jako muž proti muži!

Hodnocení: Tento film rozhodně patří mezi ty nejlepší historické skvosty. Děj je velmi emotivní a nechybí v něm i nějaké ty zvraty. Herecký výkon Mela Gibsona coby farmáře snažícího se zapomenout na svou minulost, je jak jinak bravurný. A to stejné platí o Jasonu Isaacsovi. Ten se své role také skvěle ujal. Jeho postava plukovníka Tavigntona je víc než jen přesvědčivá. Role brutálního vojevůdce mu vskutku padla do noty. A ten chlad v očích již při prvním záběru vám určitě bude povědomí. Víte na co narážím?:D No, ale abych to shrnul. Myslím, že 90% je docela solidní známka. A co vy? Jak se Vám líbí film Patriot?

P.S.: Nelekněte se dole té fotky Jasona Isaacsa alá Williama Tavingtona!:D Je fakt děsivej:D


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se ti líbí film "Patriot"? Oznámkuj jako ve škole

1
2
3
4
5

Komentáře

1 Gina Grint Gina Grint | Web | 26. srpna 2008 v 18:15 | Reagovat

bohužel patriota sme neviděla.. včera ho dávali ale já to propásla..nebo spíš sem musela brzo spát jeli sme dnes na výlet :D

2 (-Pelos&Nightwish-) tvé sb :-) (-Pelos&Nightwish-) tvé sb :-) | Web | 27. srpna 2008 v 16:02 | Reagovat

ahoj, tenhle se vážně povedl, moc pěknej.

3 MrsIsaacs MrsIsaacs | Web | 10. března 2010 v 14:26 | Reagovat

jakože film je to dobrý, jason prostě mwah ae dokument to není, je to historicky tak strašně špatně že ho v některých kinech i zakázali. totiž film je Amerika je nejlepší nejspravedlivější a anglie je ďábel xD prostě film dobrý, ae gibson si mohl ten rasismus ušetřit (nedělá to poprvé, britové a židé jsou gibsonovi trnem v oku)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama